فرهان دیزل
فرهان دیزل
خرید ماشین سنگین

نکات مهم در مورد خرید ماشین سنگین

اگر شما قصد خرید ماشین سنگین دارید بهتر است که به خوبی برخی از نکات را در نظر بگیرید. در این صورت بهترین ماشین را می توانید تهیه کنید.

نکات مهم در مورد خرید ماشین سنگین

اگر شما قصد خرید ماشین سنگین دارید باید به خوبی برخی از نکات را در نظر بگیرید. در صورتی که نکات مربوط به خرید انواع ماشین آلات سنگین را بدانید می توانید یکی از بهترین نمونه ‌های آنها را برای جابجایی بار خریداری کنید. توجه داشته باشید که این نمونه از ماشین ‌ها را برندهای متفاوتی تولید می کنند. بر همین اساس باید برند تولیدی ماشین را بشناسید و معتبر بودن برند را مورد بررسی قرار دهید. اگر با آگاهی اقدام به خرید انواع ماشین آلات سنگین نمایید بدون شک می توانید از ماشین آلات در جاده ها برای جابجایی بار در طولانی مدت استفاده نمایید.

زمانی که بحث خرید ماشین سنگین می‌رسد نکات زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه شود. با توجه به قیمت بالایی که این ماشین ها دارند شما بهتر است که زمان بگذارید و با این نکات آشنا شوید. در این صورت می توانید یک خرید به صرفه و مناسب داشته باشید. شرکت فرهند دیزل ارائه دهنده انواع ماشین آلات سنگین می باشد. شما می توانید با کارشناسان این شرکت جهت خرید این ماشین آلات مشورت کنید. آنها به خوبی تمامی نکاتی که مربوط به خرید ماشین می باشد را برای شما توضیح می دهند. در این صورت شما قادر خواهید بود که با آگاهی و اطلاعات دقیق‌ تری اقدام به خرید ماشین نمایید. برخی از نکات ضروری که زمان خرید این نمونه از ماشین ها باید به آنها دقت داشته باشید را در ادامه معرفی می کنیم.

آشنایی با نکات ضروری خرید ماشین سنگین

برخی از نکاتی که شما زمان خرید ماشین سنگین باید به آنها دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین نمونه این ماشین‌ ها را خریداری کنید عبارت است از :

  1. توجه به برند و کارخانه تولیدی کامیون

ابتدا باید به خوبی برند تولیدی ماشین را مورد بررسی قرار دهید. امروزه شرکت های زیادی هستند که تولید انواع ماشین آلات سنگین را بر عهده دارند. اسکانیا، ولوو و غیره از جمله بهترین برند های تولیدی این ماشین ها هستند. هر یک از آنها مدل های متفاوتی از ماشین های سنگین را تولید می‌ کنند. بر همین اساس شما طبق نیاز خود و همچنین بودجه تان می توانید یکی از مدل‌ های متنوع آنها را تهیه کنید. توجه داشته باشید که اگر بهترین برند تولیدی ماشین های سنگین را تهیه کنید امکان دارد که از ماشین‌ ها کارایی و کاربرد لازم را دریافت نکنید. بر همین اساس به خوبی کاربردی بودن برند تولیدی ماشین را بررسی کنید.

  1. توجه به قیمت کامیون های باربری

توجه به قیمت ماشین آلات سنگین یکی از دیگر نکاتی است که باید به آن اهمیت دهید. این نمونه از ماشین ها نسبت به ماشین های سواری هزینه خریداری بیشتری دارند. در واقع باید به خوبی بدانید که ویژگی ها و مشخصات آنها به نسبت بسیاری از دیگر ماشین های سواری بیشتر است. بر همین اساس هزینه خریداری آنها به نسبت بالاتر از دیگر مدل ها می باشد. شما باید به خوبی بدانید که لیست قیمت انواع ماشین سنگین با یکدیگر فرق می‌ کند.

اگر لیست قیمت را مشاهده کنید متوجه می شوید که هر یک از آنها در محدوده مشخصی قرار گرفته ‌اند. ویژگی ‌ها و مشخصات که روی ماشین های سنگین به کار گرفته می ‌شود تعیین کننده قیمت آنها می باشد. شما باید به خوبی توجه داشته باشید که هر یک از ماشین ‌های سنگین مناسب جابجایی بار را انتخاب کنید. بدون توجه به قیمت ابتدا نیازتان را مشخص نمایید و سپس طبق بودجه تان یکی از آنها را تهیه کنید.

  1. توجه به نوع موتور ماشین آلات سنگین

نوع موتوری که روی ماشین آلات سنگین نصب می شود یکی از دیگر نکاتی است که زمان خرید ماشین سنگین باید به آن اهمیت دهید. در واقع هر یک از قطعات ماشین های سنگین دارای کاربردهای متفاوتی هستند. مدل های متنوعی از موتور آنها وجود دارند که برخی از آنها امکان دارد مشکلات زیادی ایجاد نمایند. برخی از موتورهایی که روی این ماشین ها نصب می شوند قدرت و کیفیت بی نظیری دارند. شما باید کیفیت موتور را بررسی نمایید تا بتوانید بهترین نمونه ماشین ها را خریداری کنید. موتور یکی از مهمترین قطعات خودروی سنگین به‌ شمار می‌ رود. صدای اضافی و لرزش درون آن نباید احساس کنید. دودی که از اگزوز خارج می‌گردد نباید سفید باشد. در صورت سفید بودن باید بدانید که موتور کیفیت لازم را ندارد.

  1. توجه به سیستم گیربکس

شما باید به دنبال موتور هایی باشید که در مسافت‌ های طولانی کارایی مناسبی از خود نشان دهند. سیستم گیربکس و شاسی ماشین آلات سنگین را باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید. توجه کردن به این سیستم کمک می کند تا شما  یکی از بهترین خودروهای سنگین را برای جابجایی بار در مسافت ‌های طولانی تهیه کنید. گیربکس و شاسی لرزش و صدای زیاد نباید داشته باشند. راننده زمانی که رانندگی می کند صدای اضافی از گیربکس نباید به گوشش بخورد. در مورد شاسی خودرو باید بدانید که هیچگونه جوشکاری نباید روی آن وجود داشته باشد. انجام دادن جوشکاری در نواحی خاصی موجب می گردد که خودرو ضعیف شود. در صورتی که فشار زیادی به خودرو وارد شود امکان دارد خودرو حالت خمیدگی و بریدگی پیدا کند.

  1. توجه به لاستیک های ماشین آلات سنگین

از دیگر نکاتی که زمان خرید ماشین سنگین اهمیت زیادی دارد و باید به آن توجه داشته باشید نوع لاستیک های ماشین می باشد. لاستیک های این نمونه از ماشین ها باید در برابر بار زیاد مقاومت زیادی از خود نشان دهند. شما باید به خوبی مقاومت هر یک از انواع لاستیک ها را از نظر کارایی مورد بررسی قرار دهید و سپس آنها را تهیه نمایید.

  1. بررسی وضعیت بکسل

بررسی قدرت اسب بخار و وضعیت بکسل کامیون به عنوان یکی دیگر از نکاتی به شمار می ‌رود که شما باید به خوبی آن را در نظر بگیرید. میزان قدرت اسب بخار ماشین آلات سنگین و ظرفیت بکسل روی کیفیت ماشین تاثیر دارد. قبل از خریداری ماشین های سنگین نیاز است که شما هدفتان را مشخص کنید. اگر هدف شما باربری وسیله های سنگین می باشد باید یکی از بهترین ماشین آلاتی که از نظر قدرت اسب بخار بی‌ نظیر است را تهیه نمایید.

  1. پیدا کردن آسان قطعات ماشین آلات سنگین

پیدا کردن قطعات ماشین آلات سنگین تا حدودی دشوار می باشد. بر همین اساس زمان خرید ماشین سنگین باید این مسئله را به خوبی در نظر بگیرید. اگر شما می خواهید یکی از مدل های متنوع ماشین های سنگین را خریداری کنید باید به خوبی ویژگی های ماشین را از نظر قطعاتی که دارد بررسی نمایید. این مسئله که اگر در اثر تصادف و یا همچنین تعویض دوره‌ ای برخی از قطعات پیدا نشوند را در نظر بگیرید. برخی از برندهای معروف کامیون ها هستند که دارای قطعات خاصی می باشند و این قطعات در کشور ایران وجود ندارد.

این قطعات را تنها باید به صورت وارداتی خریداری کنید. بر همین اساس هزینه خریداری آنها بالاتر می ‌رود. شرکت فرهند دیزل وارد کننده تمامی قطعات مربوط به کشنده ها و کامیون های متنوع می باشد. ولی باید بدانید که قطعات وارداتی نسبت به قطعات داخلی هزینه خریداری بیشتری دارد. بنابراین پیش از خرید هر یک از کامیون های باربری باید به خوبی این مسئله را در نظر داشته باشید. اگر قطعات خراب شوند باید بدانید به راحتی پیدا می شوند و یا اینکه برای خرید قطعات با مشکل مواجه خواهید شد.

برای مشاهده قیمت روز ماشین سنگین اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *