فرهان دیزل
فرهان دیزل

معرفی و مقایسه اسکانیا R450 با R420

لازم به ذکر است که محصولات تولید شده توسط این شرکت از نظر ایمنی، طراحی، راحتی و … نیز بی نظیر می باشند و قدرت موتور بالا تنها دلیل محبوبیت و پرطرفدار بودن آن ها نمی باشد. در ادامه این مقاله به مقایسه اسکانیا R450 با R420 خواهیم پرداخت و شما را با این دو محصول پر فروش کمپانی اسکانیا آشنا خواهیم کرد.

در این مقاله به مقایسه اسکانیا R450 با R420 می پردازیم و مشخصات این دو محصول پرطرفدار را بررسی می کنیم، اما قبل از آن به سراغ آشنایی با برند تولید کننده این محصولات و ویژگی ها و قابلیت های آنها خواهیم رفت.

آشنایی با برند اسکانیا :‌

کمپانی اسکانیا یکی از محبوب ترین برند های سوئدی تولید کننده ماشین های سنگین، انواع کامیون ها، موتور های دیزلی، اتوبوس و … است که امروزه در دنیا بسیار طرفدار دارد. این برند سوئدی در سال ۱۹۰۰ تاسیس گردید و در زمینه تولید دوچرخه فعالیت می کرد. به مرور زمان و پس از سال های ۱۹۱۱ و بعد از آن، کمپانی اسکانیا در تولیدات خود تجدید نظر کرد و به سوی تولید کامیون ها و انواع خودرو های سنگین و … گام برداشت. این شرکت امروزه و بعد از گذشت بیش از ۱۰۰ سال از تاسیس خود، به یکی غول های عرصه تولید خودرو های مختلف تبدیل گردیده است. موتور های به کار رفته درون محصولات اسکانیا دلیل اصلی محبوبیت آن ها می باشند. زیرا کمپانی اسکانیا از موتور های بسیار باکیفیت و با بازدهی بالا بر روی خودرو های خود استفاده می کند. لازم به ذکر است که محصولات تولید شده توسط این شرکت از نظر ایمنی، طراحی، راحتی و … نیز بی نظیر می باشند و قدرت موتور بالا تنها دلیل محبوبیت و پرطرفدار بودن آن ها نمی باشد. در ادامه این مقاله به مقایسه اسکانیا R450 با R420 خواهیم پرداخت و شما را با این دو محصول پر فروش کمپانی اسکانیا آشنا خواهیم کرد.

مقایسه اسکانیا R450 با R420

آشنایی با کامیون های سری R اسکانیا :

کامیون های سری R کمپانی اسکانیا در سال ۲۰۱۱ میلادی توانستند به موفقیت بسیار قابل توجهی دست پیدا کنند و محصولات تولید شده توسط کمپانی های بزرگ و نام آشنا این عرصه مثل ولوو . بنز را کنار زده و به عنوان بهترین کامیون سال دست پیدا کنند. کامیون های سری R از نظر طراحی داخل کابین، مشخصات فنی و قدرت موتور، طراحی ظاهری و … فوق العاده می باشند و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار می باشند. در طراحی کابین کامیون های سری R توجه ویژه ای به رفاه حال رانندگان و ایمنی ایشان شده است. اکثر رانندگان ماشین های سنگین از تجربه رانندگی با این محصولات لذت برده اند و از امکانات و طراحی درونی کابین کامیون های سری R رضایت کامل داشته اند. اط سری امکانات موجود در کابین کامیون های سری R می توان به تخت خواب بسیار راحت برای استراحت رانندگان،‌یخچال، دکمه های داشبورد با طراحی مناسب و ظاهر زیبا، پله های کابین و … اشاره کرد. کامیون های سری R از نظر ایمنی نیز عملکرد بسیار مناسبی دارند زیرا درون ان ها از سیستم ها ترمز بسیار مناسب و فرمان های هیدرولیک بسیار خوبی استفاده شده است که به رانندگان این اجازه را میدهد کامیون خود را به راحتی کنترل کنند. امروزه شما می توانید حدود ۴۴ تن بار را با کامیون های سری R به راحتی و بدون دغدغه جا به جا نمایید. در بخش بعدی مقاله به مقایسه اسکانیا R450 با R420 می پردازیم و دو مدل پر طرفدار از کامیون های سری R را برای شما بررسی می کنیم.

این مطلب را نیز بخوانید!  بررسی و مقایسه ولوو FM 400 با مرسدس اکتروس ۲۶۴۸

مقایسه اسکانیا R450 با R420

بررسی و مقایسه اسکانیا R450 با R420 :

اسکانیا R450 :

اسکانیا R450 دارای یک موتور بسیار قدرتمند مجهز به تکنولوژی یور ۶ می باشد که میزان تولید آلودگی و آسیب به محیط زیست را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. موتور به کار رفته در اسکانیا R450 مانند اکثر محصولات تولید شده توسط برند اسکانیا از کیفیت و قدرت بسیار مناسبی برخوردار است به طوری که حداکثر قدرت موتور این خودرو به ۴۵۰ اسب بخار می رسد. این خودرو دارای یک گیربکس اتوماتیک با ۱۲ دنده برخوردار می باشد و مخزن سوخت نسبتا بزرگ ۵۰۰ لیتری دارد. وزن این غول زیبای سوئدی ۱۸ تن می باشد که شما می توانید حدود ۴۴ تن باز نیز با ان حمل کنید. اسکانیا R450 دارای سیستم کروز کنترل تطبیقی، سیستم تهویه هوای کاملا اتوماتیک، سیستم رانندگی بین خطوط خودکار، ۲ عدد تخت خواب کاملا راحت و با فضای زیاد، ترمز اضطراری کاملا اتوماتیک، سیستم روشنایی در روز، بخاری پارکینگ و … می باشد که این محصول را به یک خودرو تمام عیار برای سفر های طولانی تبدیل کرده است.  در بخش بعدی مقاله به معرفی اسکانیا R420 می پردازیم تا بتوانید به راحتی مقایسه اسکانیا R450 با R420 را انجام دهید.

مقایسه اسکانیا R450 با R420

اسکانیا R420 :

اسکانیا R420 مانند رقیب خود یک محصول بسیار پر طرفدار در بین رانندگان ماشین های سنگین در بین تمام دنیا می باشد. این سیستم از تکنولوژی یورو ۵ پشتیبانی می کند و حداکثر قدرت موتور آن برابر با ۴۲۰ اسب بخار می باشد. گیربکس اسکانیا R420 مانند R450 دارای ۱۲ دنده می باشد. وزن اسکانیا R420 همانند خودرو معرفی شده در بخش قبلی برابر با ۱۸ تن می باشد و می تواند حدود ۴۴ تن بار را نیز حمل نماید. این خودرو سنگین تولید شده توسط برند سوئدی اسکانیا دارای امکاناتی نظیر ۲ مخزن سوخت، ۲ عدد تخت خواب مخصوص استراحت رانندگان، سیستم تهویه هوای بسیار مناسب، چراغ های مه شکن قدرتمند و … اشاره کرد. در هنگام مقایسه اسکانیا R450 با R420 با تفاوت هایی مثل اختلاف در حداکثر قدرت موتور، اختلاف در ارتفاع چرخ پنجم و … برمیخوریم که در بخش بعدی مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

مقایسه اسکانیا R450 با R420

تفاوت های اسکانیا R450 با R420 :

در هنگام مقایسه اسکانیا R450 با R420 متوجه می شویم که این محصوللات از نظر حداکثر قدرت موتور، سیستم مربوط به تولید آلاینده های جوی، نوع موتور و برخی امکانات دیگر با هم تفاوت دارند. به عنوان مثال چراغ روز، هشدار خروج از لاین، کنترل آب و هوا، روغنکار مرکزی و ترمز اضطراری خودکار در اسکانیا R450 وجود دارد اما در اسکانیا R420 حضور ندارند. نوع موتور به کار رفته در R420 برابر با DC 1215 می باشد و ارتفاع چرخ پنجم آن نیز برابر با ۱۲۰ سانتی متر است. در صورتی که نوع موتور به کار رفته در اسکانیا R450 برابر با   DC13 147 می باشد و ارتفاع چرخ پنجم آن نیز به ۱۱۱ سانتی متر می رسد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *