فرهان دیزل
فرهان دیزل
ماک انتم

بررسی و مشخصات فنی ماک انتم

یکی از انواع کامیون های باربری آمریکایی که از نظر مشخصات فنی و مشخصات ایمنی بی نظیر است، کامیون ماک انتم می باشد.

کامیون ماک یکی از بهترین کامیون های آمریکایی می باشد که به تازگی مدل آنتم را وارد بازار کرده است. ماک انتم بین انواع کامیون های ماک محبوبیت بیشتری را به خود اختصاص داده است. از بهترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها برای تولید این نمونه کامیون باربری استفاده کرده اند. تمامی ویژگی های یک کامیون باربری پیشرفته را در این مدل می توانید مشاهده کنید. کامیون های باربری که شرکت ماک تولید می کند، بهترین کیفیت را دارند. هر یک از کامیون ها برای اهداف خاصی در جاده تولید می شوند و تمامی استانداردهای مشخص شده برای تولید آنها رعایت می شود.

مشخصات و ویژگی های ماک انتم را که مشاهده کنید متوجه می شوید که این کامیون باربری شبیه به هتل است. این کامیون دارای اتاق کابین بی نظیری می باشد. تمامی ویژگی ها و مشخصاتی که یک کامیون باربری پیشرفته باید داشته باشد را می توانید درون این کشنده مشاهده کنید. شما برای اینکه این نمونه از کشنده ماک را خریداری کنید باید به خوبی ویژگی های آن را بشناسید. در واقع باید بدانید که نسبت به دیگر کشنده ها، این نمونه کامیون باربری، هزینه خرید بیشتری را به خود اختصاص داده است. برخی از اصلی ترین ویژگی های مربوط به این کامیون باربری را در ادامه معرفی می کنیم.

مشخصات ماک انتم

ویژگی ها و مشخصات ماک انتم

از جمله ویژگی ها و مشخصاتی که ماک انتم دارد و شما نیاز است که به خوبی این ویژگی ها را بشناسید عبارت است از :

  1. مشخصات فنی کامیون

موتوری که روی این نمونه کامیون باربری قرار گرفته است بین ۳۲۵ الی ۴۲۵  اسب بخار قدرت دارد. این موتور بین ۱۷۸۰ ۲۱۱۵ نیوتن موتور می ‌تواند گشتاور تولید کند. همچنین باید بدانید که این کشنده می ‌تواند بین  ۴۱۵ الی ۵۰۰ اسب بخار در فاصله ۱۹۷۹ تا ۲۵۲۲ نیوتن متر به بهترین نحو ممکن گشتاور تولید کند. گلگیرها و کاپوت های این نمونه از کشنده به صورت سه تکه تولید شده اند. این مسئله تعویض و تعمیر کردن کامیون را راحت تر نموده است.

این کامیون باربری مجهز به موتور ۱۳ لیتری می ‌باشد و ظرفیت تحمل بار آن حدود ۲۷ تن است. با داشتن بهترین امکانات از نظر مشخصات فنی شما باید بدانید که این کامیون یکی از بهترین کامیون های باربری به شمار می ‌رود. برای بالا رفتن از جاده ‌های کوهستانی این کامیون قدرت مناسبی از خود نشان می دهد. در هر یک از شرایط های سخت جاده‌ ای شما می توانید این کامیون را مورد استفاده قرار دهید.

  1. مشخصات ظاهری کامیون باربری

کامیون باربری مورد نظر به دلیل زیبایی ظاهر مورد توجه بسیاری از رانندگان قرار گرفته است. برای این کامیون باربری، تخت خواب مدرن طراحی کرده اند. برای اولین بار جهت ایستادن رانندگان در این کامیون فضایی مشخص شده است. کابین کامیون به این صورت است که رانندگان اگر از روی صندلی بلند شوند دیگر سرشان به سقف کامیون نمی‌خورد. این یک مزیت مهم برای کشنده ماک انتم به شمار می ‌رود. در اطراف کامیون چراغ ها و همچنین جلو پنجره کامیون نوارهای فلزی به کار گرفته اند و. تزئینات خاصی که روی کاپوت به کار گرفته شده است روی زیبایی کامیون نقش زیادی دارد.

کامیون ماک

  1. مشخصات سوخت کامیون

کمپانی ماک اعلام کرده که اصول آیرودینامیک برای این کشنده به کار گرفته شده است. این مسئله روی سوخت کامیون تا حد زیادی تاثیر دارد. در واقع آیرودینامیک این کشنده به صورت پیشرفته می باشد و مصرف سوخت را کاهش داده است. میزان مصرف سوخت این کامیون باربری نسبت به دیگر کامیون ها حدود ۳ درصد کمتر شده است. آینه‌های این کامیون را به گونه ‌ای طراحی کرده ‌اند که امکان دارد در نگاه اول برای شما عجیب باشد. اما از آنجایی که بهترین مکان را برای نصب آینه ها در نظر گرفته اند جریان هوایی که در قسمت آینه ها ایجاد می شود به بهترین نحو ممکن رد می‌گردد.

  1. مشخصات کابین کامیون ماک

درون این کامیون باربری یک تلویزیون ۲۴ اینچ قرار داده ‌اند. کنترل های مربوط به تهویه هوا، پریز ۱۲۰ ولتی و یخچال تمام فولاد را درون کابین مشاهده می‌ کنید. یخچال تمام فولاد کابین راحتی و آسایش راننده را ۱۰۰% تضمین می‌ کند. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که ویژگی های کابین این کامیون باربری با بسیاری از دیگر کامیون ها قابل مقایسه نمی باشد. کمپانی ماک بهترین کابین را برای کامیون ها طراحی می کند تا رانندگان آسایش داشته باشند. ولی برای مدل آنتم سنگ تمام گذاشته و تمام ویژگی های مربوط به آسایش راننده را درون کابین فراهم کرده است. کابین این کامیون مجهز به تمامی تجهیزات مورد نیاز راننده است. راننده به راحتی می توانید تا چندین ساعت درون کابین استراحت کند.

کامیون باربری ماک انتم

  1. مشخصات سیستم گیربکس

این نمونه کامیون باربری ماک انتم به دسته های کنترلی مجهز می باشد که روی پنل گیربکس آنها را قرار داده‌ اند. دسته های کنترلی کامیون بین اسپیلر و کامیون نصب شده است. بنابراین راننده بدون اینکه خم شود می ‌تواند به دسته ها دسترسی دقیق و مناسبی داشته باشد. درون این کامیون باربری پریز های برق زیادی برای درگاه های متنوع وجود دارد. راننده به راحتی می ‌تواند آنها را پیدا کند و استفاده نماید. مزیت ‌های این کامیون باربری مانند موتور قدرتمند و کم مصرف، طراحی آرگونومیک کابین، توان و نیروی بسیار عالی و مناسب موتور به عنوان اصلی ترین مزیت های کامیون شناخته می شود. تمامی این مزیت ‌ها موجب شده است که رانندگان جهت پیمودن مسیر طولانی و جا به جا کردن بار سنگین از این کامیون استفاده کنند.

  1. مشخصات مربوط به پیشرانه کامیون ماک

برای این نمونه کامیون باربری پیشرانه ۱۱ لیتری دیزلی را فراهم کرده ‌اند. پیشرانه این کامیون ۴۲۵ اسب بخار قدرت دارد و گشتاور آن به ۲۱۱۵ نیوتن متر می رسد. پیشرانه دیزلی این کامیون ۱۳ لیتری است که قدرت آن ۵۰۵ اسب بخار می باشد .دو پیشرانه این کامیون به گونه ای طراحی شده است که سرویس و نگهداری از آن بسیار ساده می باشد. پوشش دو تکه ای را روی پیشرانه به کار برده ‌اند تا به راحتی راننده بتواند اقدام به تعمیر و سرویس کامیون نماید.

دریچه ورودی جدیدی که روی این کامیون نصب شده کمک می کند که کشنده بعد از استارت زدن گرم شود. در واقع بعد از استارت زدن در دمای بسیار پایین به دلیل دریچه ورودی کشنده، سریعا گرم خواهد شد .دو پیشرانه موجود در این این کامیون باربری ماک انتم همراه با گیربکس ۱۲ ساعت طراحی شده است. این کامیون اتوماتیک و دستی می باشد. عملکرد آن به این صورت است که رایانه ابتدا سرعت کامیون را اندازه گیری می کند و سپس دنده صحیح را انتخاب می نماید. گیربکس های ۱۳ و ۱۴ سرعت را برای طراحی این نمونه کامیون باربری در نظر گرفته اند.

قیمت کامیون ماک انتم

قیمت این نمونه کامیون باربری نسبت به بسیاری از دیگر کامیون های باربری بیشتر می ‌باشد. به طور کلی شما باید بدانید که به دلیل ویژگی ها و مشخصات خاص کامیون هزینه خریداری آن نسبت به بسیاری از دیگر کامیون های باربری که در بازار وجود دارند بالاتر خواهد بود. باید بدانید که این نمونه کامیون باربری، دارای مشخصات خاص و منحصر به فرد می باشد. تمامی ویژگی‌ ها و مشخصات به روز برای طراحی این کامیون به کار گرفته شده است. استانداردهای مربوط به قدرت و امنیت را در این کامیون می توانید به طور کامل مشاهده کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *