فرهان دیزل
فرهان دیزل
اسکانیا R410

بررسی و مشخصات فنی اسکانیا R410

یکی از محبوب ترین و بهترین کشنده های باربری که برند اسکانیا تولید کرده، اسکانیا R410 می باشد که قیمت مناسبی دارد.

یکی از محبوب ترین و بهترین کامیون های باربری که برند اسکانیا تولید کرده است، اسکانیا R410 می باشد. کارخانه اسکانیا بهترین و با کیفیت ترین کشنده ها را تولید می کند. هر یک از کشنده های باربری تولید شده اسکانیا دارای ویژگی و مشخصات خاصی هستند. بنابراین باید بدانید که نمونه آر ۴۱۰ دارای استانداردهای خاصی می باشد. اگر قصد خریداری این نمونه از کشنده باربری را دارید باید به خوبی در مورد ویژگی های متنوع آن اطلاعات تان را بیشتر کنید. این کشنده باربری مناسب حمل بارهای سنگین در جاده می باشد. بهترین متریال ها را برای تولید آن به کار برده اند. بنابراین طول عمر زیادی از آن دریافت می شود.

هزینه خرید اسکانیا R410 به نسبت برخی از دیگر کشنده ها بالاتر است. در واقع اگر شما هزینه خرید نمونه وارداتی و دست اول این کشنده را ندارید، بهتر است که نمونه دست دوم آن را خریداری کنید. فرهند دیزل ارائه دهنده انواع کشنده های باربری با کیفیت مناسب می باشد. شما می توانید بر اساس نیاز باربری خود یکی از مدل های متنوع کشنده های اسکانیا را از این شرکت خریداری کنید. تمامی ویژگی و مشخصات مربوط به این کشنده اسکانیا را در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در مورد آن به دست آورید.

ویژگی های اسکانیا R410

برخی از اصلی ترین ویژگی های مربوط به اسکانیا R410 که باید به خوبی آنها را بشناسید عبارتند از :

  1. مشخصات ابعاد و فواصل

اطول این کشنده اسکانیا حدود ۵۹۵۵ متر می باشد که این نشان دهنده ویژگی بزرگ بودن کامیون است. عرض کامیون حدود ۲۵۵۰ می باشد. اگر بخواهیم ارتفاع سقف اتاق کشنده را بدون بادگیر تا سطح زمین بررسی کنیم اندازه آن به ۳۴۸۵ می رسد. فاصله محوری این کشنده ۳۷۰۰ است. فاصله مرکز محور عقب کشنده تا قسمت انتهای شاسی تا ۷۷۵ می رسد. ویژگی های ابعاد و فواصل این کشنده نشان دهنده اندازه بزرگ آن می باشد. بنابراین شما باید به خوبی بدانید که مقدار زیادی بار را درون این کشنده می توانید جای دهید.

  1. مشخصات اوزان

وزن قانونی مجاز این کشنده به ۴۴۰۰۰ می رسد که به صورت مرکب می باشد. وزن مجاز وارد شده بر مجموع محورهای جلو و عقب تا ۱۹۰۰۰ می رسد. وزن کلی شاسی این کشنده ۷۰۷۰ است که زون آن را بدون بار باید در نظر بگیرید. ظرفیت مجاز محور جلویی این کشنده حداکثر تا ۷۵۰۰ می رسد. ظرفیت مجاز محور عقبی این کامیون حداکثر تا ۱۱۵۰۰ می رسد. دقت داشته باشید که هر یک از وزن های بیان شده امکان دارد ۱/۵ درصد تا حدودی زیاد یا کم شود. بنابراین اوزان را به صورت کلی بیان کردیم.

  1. مشخصات موتور کامیون اسکانیا

یکی از مهمترین ویژگی های اسکانیا R410 این است که روی آن موتور DC13 را که از نوع ۱۵۸ می باشد نصب کرده اند. استانداردهای آلایندگی درون این موتور به طور کامل رعایت شده است. بنابراین ویژگی استاندارد بودن را از این کشنده دریافت می کنید. قدرت موتور این اسکانیا ۴۱۰ اسب بخار است. گشتاور آن به ۲۱۵۰ نیوتن متر می رسد. تعداد سیلندرهای درون این کشنده ۶ عدد می باشد.

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که ویژگی های مربوط به موتور این کشنده شبیه به دیگر کشنده های اسکانیا است. بنابراین قدرت و کیفیت لازم را از این کشنده می توانید دریافت کنید. حجم موتور این کشنده تا ۱۶ لیتر می رسد. سیستم کاهنده آلایندگی روی این کشنده نصب کرده اند تا ویژگی استاندارد بودن آن را تکمیل نمایند. کاتالیزور هوشمند  و سیستم کنترل NOx را هم روی این اسکانیا به کار برده اند.

خرید اسکانیا R410

  1. مشخصات ویژه

یکی از مهمترین ویژگی هایی که درون این کشنده رعایت کرده اند به کار برده اند توربوشارژر و اینورتر کولر می باشد. در واقع باید بدانید که روی بسیاری از انواع اسکانیاهای جدید این ویژگی را به کار برده اند. سیستم سوخت رسانی در این کشنده با فشار بالا می باشد. سیستم تزریق سوخت در این کشنده به صورت ریل مشترک می باشد. این سه ویژگی خاص و منحصر به فردی که درون این کشنده به کار برده اند، نشان دهنده جدید بودن کشنده می باشد.

  1. جعبه دنده کشنده

جعبه دنده ای که برای اسکانیا R410 در نظر گرفته اند از نوع GRS905R می باشد. تعداد دنده های درون این کشنده در بخش های متنوع با یکدیگر فرق می کند. ۱۲ عدد دنده در قسمت جلو دارد، ۲ دنده در قسمت کرال دارد و ۲ دنده را برای قسمت عقب در نظر گرفته اند. روغن سرد کن یکی از ویژگی های مهم این کشنده می باشد. حالت عملکردی ویژه ای را برای این کشنده در نظر گرفته اند تا بتواند به خوبی در شرایط متنوع عمل کند. مخزن سوخت قرار داده شده درون این کشنده آلومینیومی است که ظرفیت آن به ۱۲۰۰ لیتر می رسد. مخزن ادبلو را هم روی این کشنده نصب کرده اند که ظرفیت آن به ۷۶ می رسد.

  1. سیستم الکتریکی

سیستم الکتریکی این کشنده در بخش های متنوع با یکدیگر فرق می کند. سیستم کلی آن به ۲۴ ولتاژ می رسد. ۲۰۰ آمپر قدرت ساعت ظرفیت باتری می باشد. ۱۰۰ آمپر از آن ظرفیت دینام دریافت می شود. این کشنده دارای دو لایه فنر می باشد که آن را همراه با موجگیر و کمک فنر جلو نصب کرده اند. بادی آن دارای دو بالن و کمک فنر است. ارتفاع آن را از درون کابین می توانید به راحتی تنظیم کنید.

  1. سیستم ترمز و کمکی کشنده

ترمز جلو و عقب اسکانیا R410 به صورت دیسکی می باشد و ترمز آن باید بدانید که هوشمند است. سیستم ضد لغزش را برای ترمز این کشنده در نظر گرفته اند. ترمز دستی این کشنده با بوستر های فنری است که در قسمت جلو و عقب نصب کرده اند. ریتاردر پنج مرحله ای را روی این سیستم نصب کرده اند. گشتاور کاهنده ۳۵۰۰ نیوتن متر با سیستم ترمز گیربکس را روی این کشنده به کار برده ساند. خفه کن اگزوز را روی این کشنده به کار برده اند. تنظیم ترمز به صورت دستی و اتوماتیک می باشد.

  1. مشخصات اتاق

اتاق این کشنده دارای سقف بلندی می باشد که دو عدد تخت خواب برای آن طراحی کرده اند. توری محافظت تخت بالا را روی این کشنده نصب نموده اند. سیستم تعلیق بادی را روی صندلی راننده به کار برده اند. راننده به صورت اتوماتیک می تواند از این سیستم استفاده کند. قابلیت تنظیم دستی هم از این سیستم دریافت می شود. صندلی شاگرد این کشنده از نوع تاشو است. بالابر هیدرولیکی روی این کشنده نصب شده که زاویه خم آن به ۷۰ درجه می رسد. سیستم تعلیق نصب شده روی این کشنده چهار نقطه ای می باشد. میل موجگیر تعلیق اتاق را روی این کشنده می توانید مشاهده نمایید.

مطلب پیشنهادی  بررسی و مشخصات فنی اسکانیا P400

خرید اسکانیا R410

اکنون که به خوبی با ویژگی های اسکانیا R410 آشنا شدید، می توانید برای خرید آن اقدام نمایید. برای خرید این نمونه از کشنده اسکانیا می توانید سفارش تان را به شرکت فرهند دیزل ارائه دهید. کارشناسان شرکت به صورت اینترنتی و حضوری پاسخگوی پرسش های شما برای خرید کشنده مورد نظر هستند. قیمت این کشنده بر اساس قیمت دلار روز به روز تغییر پیدا می کند. بنابراین باید هزینه خریداری آن را به صورت روزانه بررسی کنید. نمونه دست اول و دست دوم این کشنده را می توانید تهیه نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *