فرهان دیزل
فرهان دیزل
کامیونت جک

معرفی و مشخصات فنی کامیونت جک (Jac)

در این محتوا راجع به معرفی کامیونت جک صحبت می نماییم. در مورد مشخصات فنی این کامیونت ها بحث خواهیم نمود. همچنین نمایندگی کامیونت جک در ایران را بررسی می نماییم. در نهایت به بررسی حضور این نوع کامیونت در ایران و انواع کامیونت های شیلر از لحاظ حجم می پردازیم.

درباره کامیونت جک

کامیونت جک ۶ تن توسط کمپانی آرین دیزل در داخل تولید شده است این کامیونت قادر است بازار کشورهای آسیایی را در دست خود نگه دارد و همیشه یکه تاز در ناوگان حمل و نقل باری جهانی باشد. این نوع کامیونت ۶ تن جهت بالا بردن سطح ایمنی اشخاصی که سوار آن می شوند در تصادف از رو به رو، از اول بر طبق یک تئوری علمی در اثر مواجهه به طور غیر خطی و نیز محاسبات و شبیه سازی کامپیوتری طراحی و ساخته شده اند و میتوان گفت که ایمن بوده و این کامیونت سبب شده که آرامش خاطری به راننده بدهد و این تجهیزات این کامیونت را در بین کامیونت های دیگر در چند سال متوالی جزء یکی از تولیدات و طراحی های برتر این کمپانی نموده است.

صفحه محافظ کابین کامیون باری جلو به طور بسته از فولاد فوق العاده محکم به وجود آمده و در درون درب ها از فولاد ضد ضربه به کار رفته است تا امنیت سرنشینان به صورت کامل حفظ گردد.

اینستاگرام فرهان دیزل

کامیونت جک به فنر تخت تجهیز شده است که اجازه می دهد با تعداد کمتری لایه فنر، بار و وزن بیشتری را تحمل نماید. این فناوری سبب شده طول عمر سیستم ارتقاء یابد و وزن نهایی ماشین کاهش یابد. لایه فنرها از فناوری پینینگ ثانویه بهره می برد. حتی از لحاظ متالوژی فوق العاده محکم و مقاوم هستند و از لایه فنرهای مشابه است. کاربرد فریم عظیم به طور مجزا، استحکام را تا ۱۰ درصد بالا می برد.

کامیونت جک ۶ تن به سبب ارزان بودن در بین رقیب های اروپایی در بازار و سطح کیفی زیاد در حمل بارهای درون شهری یکی از اساسی ترین تولیدات ارائه شده در صنعت حمل و نقل کشور است که در سطح جهانی هم فوق العاده معتبر و خوش نام است.

این مطلب را نیز بخوانید!  بررسی و مقایسه کامیونت جک با ایسوزو

درباره کامیونت جک
درباره کامیونت جک

 

 مشخصات فنی کامیونت جک

از اصلی ترین مشخصه های کامیونت جک ۶ تن مدل موتور این کامیونت است که  Cummins ISF3.8s4141 است و استاندارد آلایندگی یورو ۵ دارد و توان موتور ۲۶۰۰ اسب بخار می باشد که گشتاور ۱۲۰۰ نیوتن متری را دارا می باشد و حجم موتور ۳۸۰۰ است که کلاچ آن تک صفحه ای خشک دیافراگمی و سیستم کلاچ آن بادی روغنی می باشد.

کامیونت جک ۶ تن دارای کمربند ایمنی است که می توان آن را تنظیم نمود و همچنین صندلی آن را میتوان تنظیم کرد. آلارم دنده عقب دارد و رادیو پخش نیز یکی دیگر از تجهیزات این ماشین می باشد. توانایی برگردان اتاق با قفل دارد و سیستم تهویه مطبوع، بخاری و شیشه برقی دارد.

این کامیونت دارای تجهیزات دیگری از قبیل موتور کمنز، کولر، ترمز دستی بادی، کلاچ بادی، جای خواب دار، اتاق و تیپ جدید ایسوزو، طول شاسی ۵ متر بارخور، تهویه سقفی، قفل مرکزی و ضبط صوت را دارد.

 مشخصات کامیونت جک

نمایندگی کامیونت جک

نمایندگی کامیونت جک در ایران از طرف خریداران بسیار مورد توجه قرار گرفته است و این خودرو از طرفداران بی شماری بهره مند شده است. با توجه به آمار فروش این خودرو نیاز به وجود نمایندگی در سراسر کشور احساس می شود و با استفاده از این نمایندگی ها میتوان پس از خرید از مزایای خدمات رسانی این نمایندگی ها در اقصی نقاط کشور بهره فراوانی برد. همچنین این نمایندگی کالا و لوازم اصلی را در اختیار خریداران قرار می دهد و رانندگان از به کار بردن قطعات تقلبی و غیر اصلی در امان می مانند. پس با تکیه بر هر کدام از نمایندگی های موجود در کشور میتوان سرویس و خدمات پس از خرید این کامیونت را بلافاصله دریافت نمود.

تولیدات جک از ماشین های سواری تا لوازم نقلیه سنگین طی سال های اخیر به داخل کشور وارد شده است و قسمتی از فروش بازار را سهم خود نموده است.

این مطلب را نیز بخوانید!  بررسی و مقایسه کامیونت الوند با ایسوزو

نمایندگی مجاز کامیونت جک در سراسر کشور
نمایندگی مجاز کامیونت جک در سراسر کشور

بررسی حضور کامیونت جک در ایران

بررسی حضور کامیونت جک در ایران آمارهایی مبنی بر رضایت افراد از این خودرو را نشان می دهد.

کمپانی جک به خاطر تمرکز روی نمای خودروها، قادر است جذابیت بالایی در تولیدات خود تولید نماید و تولیدات خود را نزد همگان ارتقاء دهد.

اضافه بر نمای شکیل و قشنگ این کامیونت های داخلی، جک از لحاظ ایمنی در نوع خود مورد تایید اکثر کارشناسان و سازندگان بزرگ صنعت خودرو سازی در داخل می باشد.

تولیدات جک از ماشین های سواری تا لوازم و تجهیزات سنگین در سال های اخیر وارد ایران شده است و قسمتی از فروش بازار را به خود جلب نموده است. کمپانی جک به خاطر تمرکز فوق العاده به وضعیت ظاهری خودروها، قادر می باشد جذابیت بصری فراوانی در تولیدات خود ایجاد نماید و تولیدات خود را محبوب تر کند.

اضافه بر ظاهر و زیبایی درونی کامیونت جک، این کامیونت ها از لحاظ ایمنی نیز چیزی کم ندارند و در سطح قابل قبولی هستند و نخستین کامیون چینی است که تست موفقیت تصادف را قبول شده است و به صورت کامل در این آزمایش مورد تایید کارشناسان قرار گرفته است.

در طراحی زیبای این کامیونت ها از ترکیبات و لوازمی بهره برده می شود، همچون زاویه کوچک، خطوط صاف و منحنی جهت نمایش ظرافت و توان به کار برده می شود.

 

رقابت کامیونت های جک با رقیبان اروپایی
رقابت کامیونت های جک با رقیبان اروپایی

انواع کامیونت جک

کامیونت جک ۶ تن ؛ توان موتور  ۲۶۰۰ است و گشتاور این کامیونت ۱۲۰۰ نیوتن متر می باشد همچنین گیربکس ۶ دنده بعلاوه دنده عقب کنترل توپ هیدرولیک است.

این کامیونت شامل دو مدار باد جدا از هم است که سیستم ABS دارد و ابعاد وزن ناخالص ۶۰۰۰ کیلوگرم دارد و ابعاد شاسی آن نیز ۲۲۲۲۱۹۹۵۶۹۴۵ می باشد.

کامیونت جک ۸ تن از دیگر تولیدات کمپانی جک چین است که به وسیله کمپانی داخلی آرین دیزل در داخل ساخته شده است. دستگیره های درب به طور افقی با آب کروم و لوکس آغشته شده اند. فرمان قابل تنظیم تمام جهاتی که بالاترین تنظیمات ممکن را در میان کامیون های مشابه دارند و با هر عادت رانندگی سازگار می باشند.

همچنین کامیونت جک ۸ تن دارای استاندارد آلایندگی یورو ۵ است و حجم موتور آن ۳۷۶۰ سی سی می باشد. توان موتور بالایی دارند و گشتاور ۱۲۰۰ نیوتن متر دارند که سیستم سوخت رسانی آلایندگی Common Rail + SCR می باشد و دارای ترمز دو مداره جدا و بادی می باشد.

ترمز ABS دارد و سیستم کلاچ این کامیونت تک صفحه ای خشک دیافراگمی می باشد و پدال گاز برقی و دارای سنسور قابل تنظیم و فوق العاده نرم دارد.

تجهیزات کامیونت جک ۸ تن به صورت ذیل می باشد؛

صندلی که بتوان آن را تنظیم نمود و همچنین دارای تهویه سقفی، بخاری، شیشه برقی، قفل مرکزی، رادیو پخش، توانایی برگردان اتاق با قفل، کمربند ایمنی، کپسول آتش نشانی، در فولادی که در مقابل ضربه مقاوم است. این امکانات شامل مکانی برای خواب به طول دو متر می باشد و سیستم گرمایش و سرمایش مناسب دارد.

کامیونت جک ۹ تن نیز دارای مشخصات و امکاناتی است این کامیونت که از تولیدات کمپانی جک چین می باشد که به وسیله کمپانی آرین دیزل در داخل ساخته شده است.

مدل این کامیونت N721-N90 است که نوع کابین آن از نوع خواب دار می باشد و ابعاد کلی شاسی آن فاقد فضای بار بر حسب میلی متر می باشد و فاصله محور آن ۴۴۷۵ میلی متر می باشد.

وزن ناخالص این کامیونت ۹۰۰۰ کیلوگرم می باشد و وزن شاسی ۳۲۶۰ کیلوگرم است و سرعت محدود ۱۱۰ کیلومتر در ساعت می باشد که زاویه پیمایش ۳۰ درصدی شعاع چرخش ۸٫۲۵ متر دارد.

برای مشاهده آگهی های جدید کامیونت اینجا کلیک کنید!

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *