فرهان دیزل
فرهان دیزل

کامیون هوو را بیشتر بشناسید!

در این مطلب قرار است صحبت ما پیرامون کامیون هوو از سلسله محصولات کشور چین باشد. کشور چین با وجود معروف بودن به ساخت محصولات نامرغوب، محصولی مناسب به نام کامیون هوو را تولید کرده است. این محصول دارای گنجایش و ظرفیت مناسبی برای حمل بار در جاده های ایران و جاده های بین المللی است.

کامیون هوو چگونه کامیونی است؟

شرکت سازنده هوو سومین شرکت بزرگ چینی است که طراحی و ساخت ماشین آلات سنگین را بر عهده دارد. ماشین های ساخته شده در این شرکت نیمه سنگین و سنگین را به بهترین نحو ارائه می دهد. کامیون هوو از بهترین ساخته های این شرکت است. بزرگ ترین شرکت های وارد کننده کشنده های هوو نیز شرکت ایران خودرو است که تا به الان ارائه دهنده نمونه های بسیار زیادی از این نوع محصولات بوده است. بیش از ۵۰ سال است که کامیون های شرکت هوو به صورت گسترده به ایران وارد می شوند. کشور ایران تا به الان به میزان زیادی از این کامیون ها را وارد کرده است و علاوه بر واردات این ماشین ها، تردد آن ها به مناطق مختلف و حمل بارهای سنگین را تجربه نموده است. این کامیون باری یکی از بهترین نمونه های این شرکت صادرات و واردات است و تا به الان نمونه های زیادی از آن در کشورهای مختلف و به صورت بین المللی مورد استفاده قرار گرفته است. کامیون هوو را بر اساس متدهای خاص موجود در جاده های بین المللی و جاده های ایران ساخته اند.

مزایای کامیون هوو

ارتفاع بسیار بالای کامیون هوو و اتاق بسیار با کیفیت آن و قدرت بسیار بالای این کامیون و دید بسیار زیاد این کامیون از ویژگی های بسیار عالی این کامیون است. صدای برخی از کامیون ها بسیار بلند است و می تواند در موارد زیادی بسیار آزار دهنده باشد. از این رو برای رهایی از این صداهای بلند لازم است از کامیون هایی با سطح صدای کم استفاده شود. کامیون هوو رانندگان را از سردردهای مزمن ناشی از صدای زیاد رهایی می بخشد. میزان صدای این کامیون بسیار کم است و می تواند همسفر بسیار خوبی برای رانندگان ماشین سنگین باشد. دید راننده در کامیون هوو در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد و این موضوع سبب می شود که جلوی بسیاری از تصادفات رایج جاده ای گرفته شود. علاوه بر دید بسیار خوب از داخل، این کامیون دارای دید فوق العاده از محیط بیرون نیز می باشد. به همین جهت از این کامیون ها در مسیرهای طولانی و خسته کننده به راحتی می توان استفاده نمود.

لازم است برای صادقانه بیان کردن تمامی ویژگی های کامیون هوو، به معایب آن نیز اشاره کنیم.

معایب

کامیون هوو به صورت عادی دارای معایب زیر است:

نیاز به روغن موتور فراوان از اولین نقاط منفی این کامیون است. در برخی از موارد قطعه های این کامیون به سختی پیدا می شود و در هنگام تعمیرات ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. البته قطعات مربوط به کامیون هوو را می توانید از نمایندگی های مربوطه دریافت کنید. با این وجود اشکال کار در این است که تعداد نمایندگی های کامیون هوو کم است و پراکندگی چندان مناسبی ندارد. برخی از قطعات استفاده شده در کامیون می تواند بی کیفیت باشد. این موضوع یکی از بدترین ویژگی های این کامیون ها است. روغن موتور استفاده شده در این کامیون به سرعت سیاه شده و به میزان زیادی در کامیون مورد استفاده قرار می گیرد.

کشنده هوو

نمونه دیگری از سلسله محصولات شرکت کامیون هوو، کشنده هوو است. این نوع کامیون وظیفه جا به جایی ماشین های سنگین دیگر و بار موجود در آن ها را بر عهده دارد. در برخی موارد لازم است که از راه های جدیدتری برای حمل بار استفاده شود. کشنده هوو یکی از این راه های جدید است. با استفاده از این ماشین شما می توانید تکنولوژی و صنعت را به خوبی با یک دیگر تلفیق کنید. در این صورت به نتایج بسیار چشمگیری خواهید رسید. این نتایج در قالب یک کامیون هوو نمایان می شود. کشنده هوو ساخته شده توسط شرکت هوو چینی، دارای موتوری با قدرت ۳۷۱ اسب بخار است. این قدرت موتور در گذشته برای هدایت یک قطار باری استفاده می شد. در نتیجه شما می توانید به خوبی عنصر قدرت را در خانواده کامیون هوو مشاهده نمایید. قدرت زیاد موتور سبب می شود که سرعت یک کامیون و کشنده باری به میزان زیادی افزایش پیدا کند. در نتیجه قدرت بالای موتور را به عنوان مهم ترین مزیت یک کامیون باری و کشنده باری در نظر می گیرند. امروزه برای بررسی مناسب بودن یک کامیون یا کشنده باری در ابتدا قدرت موتور آن را مورد بررسی قرار می دهند. از آن جایی که دنیای امروز دنیای سرعت است، اصل و پایه هر چیز بر پایه سرعت بنا می شود. برای مثال یک کامیون باری هر چه قدرت و سرعت بیشتری داشته باشد دارای ارزش بیشتری خواهد بود و محبوبیت بیشتری نیز خواهد داشت. از این رو لازم است که به مقوله سرعت بیش از پیش در بررسی عملکرد و کاربردهای کامیون هوو توجه شود. چگونه سرعت در کامیون هوو بالاتر می رود؟ این سوالی است که در ادامه پاسخ آن را بررسی می کنیم.

سرعت کامیون هوو

سرعت کامیون هوو چگونه افزایش می یابد؟

هر وسیله ای برای دارا بودن سرعت بیشتر به ابزارهای خاصی نیاز دارد و این کامیون نیز از این قاعده مستثنی نیست. به جهت پیچیدگی عملکرد ماشین ها لازم است درباره عملکرد دقیق ماشین ها از کارشناسان ما راهنمایی بخواهید. با این وجود لازم است بیان کنیم که برای افزایش سرعت کامیون هوو به چند ابزار نیاز بیشتری است. اولین و مهم ترین ابزار، قطعات سالم و با کیفیت ماشین است. یک ماشین باید دارای عضلات و قطعات خوب و و مناسبی باشد تا بتواند به درستی حرکت کند. در صورتی که این ابزار را دارا نباشید، در قدم اول باید آن را اصلاح نمایید. ابزار بعدی در افزایش سرعت کامیون هوو، یک روغن موتور مناسب و سوخت سالم است. در بدن انسان هم برای حرکت سریع و درست نیاز است که مواد غذایی لازم و با کیفیتی استفاده شود. روغن موتور نیز می تواند حکم مواد غذایی مورد نیاز ماشین را داشته باشد. اگر سوخت وساز روغن موتور به درستی انجام شود، سرعت ماشین بیشتر خواهد شد. ابزار مهم بعدی شرایط محیطی موثر بر روی سرعت کامیون هوو است.

ویژگی های فیزیکی کامیون

برای پایدار کردن شرایط فیزیکی لازم است از چند عنصر احتیاط و ابزارهای جانبی استفاده شود. اتفاقات ناگهانی همیشه بر روی سرعت عمل کامیون موثر هستند. برای مقابله با این اتفاقات لازم است ابزارهایی مثل جعبه ابزار را به صورت همیشگی همراه داشته باشید.

ویژگی های فیزیکی کامیون

برای بررسی ویژگی های فیزیکی کامیون لازم است که به سوالات زیر پاسخ دهیم.

کامیون هوو دارای چند سیلندر است؟ در بیشتر این کامیون ها از ۶ سیلندر در محیط داخلی کامیون استفاده می شود.

گشتاور به کار رفته در کامیون هوو دارای چه میزان نیرویی است؟ نیروی گشتاور در حدود ۱۶۰۰ نیوتن در ۱۴۶۰ دقیقه است. این میزان نیرو را برای یک موتور اقتصادی مورد استفاده قرار می دهند. به همین جهت ما موتور این کامیون را موتوری اقتصادی در نظر می گیریم.

کشنده هوو

گیربکس به کار رفته در این کامیون دارای چند دنده است؟ جالب است بدانید که ۸ دنده در درون این گیربکس تعبیه شده است. این میزان دنده در درون گیربکس می تواند اثر بسیار خوبی بر روی سرعت و قدرت این کامیون داشته باشد.

پدال به کار رفته در این ماشین چه نوع پدالی است؟ پدال به کار رفته در کشنده و کامیون این شرکت معمولا از جنس هیدروپنوماتیک است.

هوو

ظرفیت این کامیون به صورت معمولی در چه محدوده ای است؟ ظرفیت این کامیون در حدود ۴۷ تن می باشد و نسبت به سایر کامیون ها دارای ظرفیت متوسط و مناسبی می باشد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *