فرهان دیزل
فرهان دیزل

تاریخچه کامیون لیلاند | بررسی و مشخصات فنی

تاریخچه ورود کامیون لیلاند، چگونه بوده است؟ این ماشین چگونه توانست خود را در بازار جهانی جای دهد ؟ در قرن هجده میلادی، این کامیون وارد بازار شد و مورد استقبال مردم آن زمان قرارگرفت. امروزه این ماشین با نسل جدید وارد بازار شده است، کاملا به روز است، قطعا مهندسان این ماشین، با ایده خلاق وارد عرصه رقابت شده اند.

تاریخچه ورود کامیون لیلاند

کامیون لیلاند چگونه توانست خود را در بازار جهانی جای دهد ؟در قرن هجده میلادی، وارد بازار شد و مورد استقبال مردم آن زمان قرار گرفت.

تاریخچه کامیون لیلاند

کامیون لیلاند تولید اروپاست و پس از عرضه در بازارهای اروپایی و استقبال آن در بازارهای اروپایی، وارد عرصه بازارهای جهانی شد از جمله در بازارهای آسیایی و آفریقایی نیز جای پیدا کرد.

کشور ایران نیز یکی از تقاضا کننده های کامیون لیلاند بود، پس از اینکه شرکت لیلاند، کامیون خود را وارد ایران کرد، کم‌کم کامیون لیلاند ،  توسط مردم  شناخته شد و پس از آن در کارهای صنعتی بکار برده شد و وارد عرصه سازندگی شد.

این ماشین برای رانندگان آن زمان درآمدزا بود،  استقبال مردم از این ماشین به حدی بود که سالانه ۴۰۰ هزار کامیون تولید می‌کرد و این ماشین توانست برای شرکت لیلاند درآمدزایی زیادی کسب کند.

در جهت جذب مشتریان، تنوع آن مورد استقبال مردم قرار گرفت و مردم به سوی این ماشین روی آوردند، هر چند که کامیون لیلاند در آن زمان دچار اشکالات زیادی بود، اما مردم بخش اعظم کارهای صنعتی خود را انجام می دادند و راضی بودند. استقبال مردم آن زمان به حدی بود که دولت ها برای خرید این ماشین ماه ها به انتظار می ماندند. مشکلی که دولت ایران برای واردات کامیون لیلاند از انگلستان داشت عدم مسیر زمینی بود.

به همین خاطر برای ورود این ماشین از راه دریایی ماشین ها را وارد می کرد.

هزینه کشتی و هزینه  تجاری آن، برای رانندگان و خریداران تحمیل می‌شد. دولت ایران به شدت به این ماشین نیاز داشت و برای تجهیزات و ساختن پالایشگاه ها و پتروشیمی و جابجایی مصالح نیازمند این ماشین بود.

در آن زمان ماشین دیگری وجود نداشت و اگر هم بود بسیار اندک و به اندازه قدرت کامیون لیلاند نبود، کم کم این کامیون  به تولیدات خود تنوع داد و همین باعث جذب بیشتر مشتریان شد.

این مطلب را نیز بخوانید!  کامیون کاماز | تاریخچه + بررسی فنی + قیمت

واردات کامیون لیلاند

کامیون لیلاند امروزی چگونه است ؟

امروزه این ماشین با نسل جدید وارد بازار شده است، کاملا به روز است، قطعا مهندسان این ماشین، با ایده خلاق وارد عرصه رقابت شده اند، تیم پژوهشگران و مهندسان رشته مکانیک و اعضای هیأت علمی، تمام انرژی خود را صرف تحولی جدید کرده اند.

همه ما می دانیم اگر کامیون لیلاند، با کیفیت گذشته به بازار آمده باشد،  قطعا کارخانه این ماشین تاکنون بسته شده بود، اما آیا این ماشین  از همه نظر و به صورت مطلق و کامل عیب یابی شده است و فاقد عیبی است.

البته می توان قبول کرد عیب هایی هم دارد اما، ما در این مقاله از ذکر عیب های این ماشین صرف نظر می کنیم و به مزایای کامیون و شرکت سازنده خواهیم پرداخت.

کامیون لیلاند امروزی

موتور کامیون لیلاند

  • قطعا موتور این ماشین قدرتمند است. آلیاژهای مناسب با موتور را دارد، میل لنگ آن استاندارد و آلیاژ فلزی قوی دارد.
  • قدرت موتور دویست و بیست و گاهی گفته شده که قدرت آن هشتاد و چهار اسب بخار است.
  • ژنرال صد و شصت کاوامی باشد.
  • شش سیلندر سوپر است.
  • شاسی های عقب و جلو بسیار قوی است ، دویست و پنجاه آمپر قدرت برق آن است.
  • از آنجا که این ماشین ساخت اروپا می باشد، اطلاعات کامل از این شرکت در دست نیست، ظاهرا این ماشین در بازار رقابت داخلی کشور ایران، در مقایسه با شرکت های دیگر، با رقابت کمتری وارد شده است، اگر این شرکت بخواهد وارد عرصه رقابت شود، باید تنوع و تبلیغات خود را افزون نماید و به صورت حرفه ای و عملیاتی، با دنیای شرکت های تولیدی جهان رقابت کند.

تجربه ای که در تولید شرکت های انگلیسی به دست آمده است، این است که کالاهای این کشور دوام زیادی دارد، حتی گفته شده که کالاهای تولید انگلیس ده ها سال خدمات می دهند و خرابی در آن ها خیلی کم است.

کشور ایران در زمان قبل از انقلاب مرکز واردات کالاهای انگلیسی بود، اما امروزه شرکت های ایرانی اجازه واردات کالاهای انگلیسی را نمی دهند و بازار کالاهای ایرانی بسیار قدرتمند شده است.

این مطلب را نیز بخوانید!  درباره کامیون آیفا بیشتر بدانید!

قیمت و خرید و فروش کامیون لیلاند

از آنجا که کامیون لیلاند اروپایی است، ارزش  یورو و دلار در قیمت این ماشین تاثیرگذار است.

هر چه ارزش قیمت ارز بالاتر رود، قیمت این ماشین بالاتر خواهد بود و هر چه ارزش یورو و دلار کمتر شود، قیمت این ماشین نیز کمتر خواهد شد. خرید این ماشین باید از سایت های معتبر صورت بگیرد، سایت های دروغین نیز در فضای مجازی دیده شده است که نباید به این سایت ها و وبلاگ ها اطمینان کرد.

در برنامه ها و نرم افزارهای شیپور و دیوار فروش این ماشین ها نیز دیده شده است، که قیمت این آگهی ها کاذب و غیر واقعی است.

بهترین کار این است که، باید از نمایندگی های فروش خودرو اطلاعات گرفته شود. این نمایندگی ها مشاورینی دارند که، میتوان اطلاعات لازم را از آنها دریافت کرد. احتمال دارد شرکت پخش ماشین کامیون لیلاند ، ایران خودرو باشد.

ایران خودرو می تواند در خرید این ماشین مشاوره دهد.

اگر ایران خودرو فروش ماشین را تقبل کرده باشد، قطعا اطمینان بیشتری به این شرکت خواهد بود.

زیرا که ایران خودرو تا از کیفیت موتور ماشین اطمینان نکند از فروش و وساطت آن خودداری می کند.

دنیای رقابت اینقدر حساس است که، می شود گفت که، ایران خودرو اعتبار و حیثیت خود را خراب نمی کند، اگر ایران خودرو با شرکت تولیدکننده کامیون قرارداد داشته باشد، این ماشین به صورت لیزینگی شرایطی نقدی فروش خواهد رفت.

قطعاً عوارض مالیات و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده بر قیمت این ماشین تاثیرگذار خواهد بود، در ضمن، در جهت توزیع ماشین و وارد شدن در ایام عید نوروز، دهه فجر، عید مبعث، ایام شعبانیه به صورت تخفیف ویژه، عرضه می شود.

مزایای خرید کامیون لیلاند

مزایای خرید کامیون لیلاند

این ماشین، بسیار محکم و قوی است.

قدرت ماشین بسیار بالاست.

اسکلت بندی ماشین و شاسی عقب و جلو بسیار مستحکم است.

موتور کامیون لیلاند امروزی با قرن هجدهم کاملا متفاوت است و امروزه این ماشین کاملا به روز است.

تجهیزات این ماشین، کپسول آتش نشانی، جک قوی، تایر زاپاس و مثلث احتیاط است که به همراه ماشین هدیه داده می شود.

کامیون لیلاند و بازار جهانی  

کامیون لیلاند و بازار جهانی

از آنجا که این ماشین در قرن ۱۸ میلادی وارد بازار شد و در آن روزها مورد استقبال رانندگان قرار گرفت و تاکنون نیز در شرکت تولیدی این ماشین هنوز هم سرپا ایستاده است، این ماشین بدون نیاز به تبلیغ شناخته شده است، بازار بین المللی یک بازار بسیار حساس و حرفه‌ای و کاملاً  سیاسی و دارای مدیریت اقتصادی می باشد.

ماشین هایی که وارد عرصه رقابت بین المللی می‌شوند، باید از لحاظ شکل و موتور به روز باشند، تجهیزات امروزی ماشین های ساخته شده در بازار جهانی، همه کامپیوتری هستند که با پیدایش کامپیوتر و دنیای لمسی امروز هر ماشین قدیمی که بخواهد وارد عرصه رقابت شود، باید کاملاً به روز باشد، در غیر این صورت شکست خواهد خورد.

این مطلب را نیز بخوانید!  کامیون بنز ۱۹۲۱ چه نوع ماشینی است ؟ و چه قدرتی دارد؟

کامیون لیلاند در کشور ایران چه جایگاهی دارد؟

با پیدایش ماشین های جدید و متنوع و شیک و دارای شکل های بسیار قوی و ظریف، بازار داخلی ایران نیز بسیار متنوع شده است، ماشین های قوی و مورد قبول مردم در داخل کشور ایران بسیار زیاد و متنوع هستند، شرکت های تولیدی جهت عرضه ماشین ها به شدت در حال رقابت هستند.

ایران دیگر آن بازار قدیمی نیست و ماشین‌های پردردسر را نمی‌پذیرد، از جمله ماشین هایی که بسیار پر استهلاک ، ضعیف و شکل خوبی نداشته باشند. این گونه شرکت‌ها در کشور ایران جایگاهی ندارد.

و در عوض ماشین های شیک و به روز و کامپیوتری، جوان پسند، قوی و پرسرعت مورد تقاضای بازار ایران است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *