فرهان دیزل
فرهان دیزل
دانگ فنگ kx

بررسی و مشخصات فنی دانگ فنگ kx

یکی از انواع کشنده های چینی که کیفیت بسیار عالی دارد و با استانداردهای به روز اروپا تولید شده است، کشنده دانگ فنگ kx می باشد.

دانگ فنگ kx چیست؟

یکی از انواع کشنده هایی که ساخت کشور چین می باشد و قدرت عالی دارد، دانگ فنگ kx است. شرکت خودروسازی دانگ فنگ این خودرو سنگین را تولید می کند و وارد بازار می نماید. این کارخانه توانسته است با کمک رنو تراکس و ولوو تراکس، کامیون های باربری بی نظیری را وارد بازار کند. شرکت دانگ فنگ، از زمانی که کشورهای بزرگ، کشور ایران را از نظر واردات ماشین آلات سنگین تحریم نمودند فعالیتش با شرکت سایپا دیزل را آغاز نمود. سایپا دیزل، یکی از شرکت ها و نماینده انحصاری، کارخانه دانگ فنگ در کشور ایران می باشد. کشنده های دانگ فنگ در دسته بندی های متنوعی تولید می شوند که هر یک از آنها دارای قدرت و کیفیت متفاوتی هستند.

یکی از بهترین کشنده های دانگ فنگ، کشنده دانگ فنگ kx است که دارای گیربکس ۱۲ دنده می باشد. تجهیزات زیادی را روی این کامیون باربری به کار برده اند تا کیفیت آن را افزایش دهند. تجهیزاتی مانند دکمه های استارت، کور کنترل، فشار سنج مربوط به روغن، جی پی اس و … روی این کامیون باربری نصب شده است. ویژگی های مربوط به این کامیون، با دیگر کامیون های باربری بازار مقایسه می شود و جایگاه مناسبی به دست می آورد. شرکت دانگ فنگ یکی از شرکت های بزرگ چینی می باشد که آن را به عنوان بهترین خودروساز کشور چین می شناسند.

مشخصات مربوط به دانگ فنگ kx

ویژگی ها و مشخصات مربوط به دانگ فنگ kx

یکی از کشنده های مشهور بازار چین در ایران کشنده کا ایکس می باشد. این کشنده به وسیله شرکت سایپا دیزل روی خط مونتاژ قرار گرفته است. مشخصات فنی این کشنده زمانی که در کنار مشخصات رفاهی آن قرار می گیرد، عملکرد مناسبی از خود نشان می دهد. نسبت به بسیاری از دیگر کشنده های بازار، باید بدانید که این کامیون باربری توانسته است توجه بسیاری از مشتریان را جلب کند. این کامیون را برای مسافت های طولانی طراحی کرده اند. برخی از ویژگی های مهمی که دانگ فنگ kx دارد و باید آنها را بشناسید عبارت است از :

  1. طراحی ظاهری این کامیون باربری

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد کشنده کا ایکس باید بدانید این است که، از نظر ایمنی بر اساس استانداردهای اروپایی آن را طراحی کرده اند. این کشنده به موتور قدرتمند و جدیدی مجهز می باشد. طراحی کابین آن مدرن و هوشمند است. سیستم گیربکس این کشنده الکترونیکی می باشد. کشنده کا ایکس را به موتورهای ۱۳ لیتری که قدرت شان با یکدیگر فرق می کند مجهز کرده اند. گیربکس دستی و اتوماتیک روی این کشنده نصب کرده اند. کابین استراحت نصب شده روی این کشنده بلند می باشد. فضای مناسبی درون این کابین طراحی کرده اند. کابین این کامیون را به عنوان جادارترین کشنده های باربری می شناسند.

کابین کشنده کابین کا ایکس در کشور ایتالیا طراحی شده است. استانداردهای ایمنی را برای طراحی کابین در نظر گرفته اند. تست تصادف این نمونه کشنده را طبق استانداردهای اروپا انجام داده اند. چراغ جلو این کشنده طراحی ساده ای دارد و مستطیل شکل می باشد. چراغ های اصلی جلو و چراغ های روز کامیون را در یک قاب قرار داده اند. آینه ها دارای طراحی بزرگ و جدید هستند که می توانند به خوبی نقاط کور را به اندازه ۳۰ درصد پوشش دهند. منحنی هایی که روی این کامیون نصب شده است از قسمت قاب چراغ جلو آغاز می شود. کیفیت رنگ کامیون باربری کا ایکس بسیار بالا می باشد.

مطلب پیشنهادی!  مشخصات فنی و ظاهری دانگ فنگ t300

  1. طراحی داخلی کامیون باربری کا ایکس

طراحی داخلی کشنده دانگ فنگ kx بر اساس طراحی کامیون های ولوو می باشد. داشبورد این کشنده دارای طراحی مدرن می باشد. دانگ فنگ تمرکز اصلی اش را روی راحتی راننده در نظر گرفته است. با اینکه داشبورد این کامیون دارای طراحی مدرن می باشد ولی باید بدانید که فضای ذخیره سازی آن تا حدودی کم است. کابین کامیون باربری کا ایکس دارای چیدمان بسیار عالی است و فضای زیادی را برای استراحت در اختیار رانندگان می گذارد. پایین بودن سطح تونل موتور این کامیون یکی از ویژگی های آن می باشد. کابین استراحت دارای طول و عرض مناسبی می باشد، به همین دلیل شرایط ایده آلی را برای راننده ایجاد می کند.

سیستم پخش صوت در این کامیون باربری معمولی می باشد. بالای سر راننده دکمه هایی را قرار داده اند که جهت روشنایی درون کابین و همچنین پیش گرمکن از آنها استفاده می کنند. در قسمت زیرین کابین می توانید یک یخچال قرار دهید. یکی از ویژگی های نامناسبی که در داشبورد این کامیون وجود دارد، ترکیب دو رنگ نامناسب است. در صورتی که رنگ بژ را روی این کابین به کار ببرند زیبایی بیشتری را به آن می بخشند. به طور کلی باید بدانید که طراحی داخلی کامیون باربری کا ایکس بسیار عالی و بی نظیر است. کشنده کا ایکس طراحی داخلی به روز و جدیدی دارد.

  1. ویژگی پیشرانه کشنده کا ایکس

سیستم فنی کشنده دانگ فنگ kx دارای یک موتور ۶ سیلندر می باشد که حجم آن تا ۱۳ لیتر است. موتور این کشنده می تواند ۱۹۰۰ دور در دقیقه کار کند. قدرت گشتاور این کامیون ۴۸۰ اسب بخار می باشد. قوی ترین موتور را روی این کشنده نصب کرده اند. موتور این کشنده دارای ۱۲۰ نیوتن متر است و دور موتور به گشتاور بالایی می رسد. پیشرانه مورد استفاده روی این کشنده به وسیله استانداردهای مربوط به کامینز طراحی شده است. مصرف سوخت این کشنده در هر کیلو وات حدود ۱۹ گرم می باشد. سیستم خنک کننده این موتور بر اساس سیستم خنک کننده آبی می باشد. سیستم کنترل کننده انتشار آلاینده را روی این کامیون نصب کرده اند.

کشنده کا ایکس

  1. طراحی جعبه دنده کامیون باربری کا ایکس

گیربکس دانگ فنگ kx دارای قدرت بسیار بالایی می باشد و طراحی آن را کشور چین انجام داده است. گیربکس این کامیون باربری دارای ۱۲ دنده می باشد که ۴ دنده آن در قسمت عقب است. سیستم گیربکس اتوماتیک را روی این کامیون نصب کرده اند. گیربکس دستی و اتوماتیک روی این کامیون نصب شده و حالت قدرتمند و قوی به آن بخشیده است. سنکرون نوع گیربکس این کشنده می باشد. مکانیزم مربوط به تعویض دنده این کشنده به صورت یکپارچه می باشد.

عملکرد گیربکس روی این کشنده بر اساس کامپیوتر کنترل می شود. مبدل گشتاور را روی این گیربکس به کار برده اند. در این صورت تعویض هر یک از دنده ها به بهترین نحو ممکن انجام می شود. گشتاور خروجی این گیربکس حدود ۲۰۰۰ نیوتن متر است. بهترین و جدیدترین گیربکس را روی این کشنده به کار برده اند تا کیفیت و ساختار آن را افزایش دهند. چرخ دنده خزشی یکی از بهترین ایده هایی می باشد که روی گیربکس کشنده کا ایکس به کار رفته است.

  1. سیستم ترمز و تعلیق کشنده کا ایکس

در دانگ فنگ kx دیفرانسیل ۱۳ تنی طراحی کرده اند. کاهنده تک مرحله ای روی این کشنده نصب شده است. سیستم ترمز این کشنده دارای دو مدار هوای مستقل می باشد که از نوع دیسکی است. سیستم ضد قفل و کمپرسور هوا که دو سیلندر است را روی این کامیون نصب کرده اند. هر یک از سیستم های ترمز و باد به وسیله شرکت ولوو روی این کامیون نصب شده است. مخازن باد مربوط به این کشنده آلومینیومی است و دارای کیفیت بسیار عالی می باشد. دو ترمز کمکی را روی این کشنده نصب کرده اند و ترمز موتوری نصب شده روی آن دو حالته است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *