فرهان دیزل
فرهان دیزل
کشنده دیما

کشنده دیما چه نوع ماشینی است؟ و محصول کدام کشور است؟

کشنده دیما محصول کدام کشور است؟ کشنده دیما جدیدترین ماشین ایرانی است و در سال ۱۴۰۰ تولید شد. ماشینی قوی و محکم که می تواند ۴۴ تن بار را تحمل کند. این کشنده به شکلی تولید شده است که مصرف سوخت آن بسیار کم باشد، مهندسان و صنعتگران ایرانی که نیروهای بسیار خلاقی هستند، با امکانات و تجهیزات توانستند، مصرف سوخت آن را پایین بیاورند.

کشنده دیما چه نوع ماشینی است ؟ و محصول کدام کشور است ؟ کشنده دیما جدیدترین ماشین ایرانی است و در سال۱۴۰۰ تولید شد. این ماشین می تواند ۴۴ تن بار را تحمل کند.

دیما

کشنده دیما

 بعد از تحریم ظالمانه علیه کشور ایران در بخش ترانزیت کالا و به منظور جبران کمبودها ، کشور  ایران، کشنده ای بنام دیما تولید کرد. کشنده دیما ، به روزترین و قوی ترین کشنده ایرانی است، قبلا کشنده های اروپایی در ترانزیت فعال بودند اما تحریم باعث خلأ شد.

کشنده دیما جهت خلأ ناوگان حمل و نقل در دوران تحریم تولید شد که دارای نقاط قوت بسیاری است، این ماشین توسط گروه خودروسازی مایان ساخته شد، با کسب تجربه از خودروهای قبلی و کارهای پژوهشی و با نظریات مستقیم اعضای هیئت علمی دانشگاه و مدیریت شرکت مایان تولید شد. شرکت مایان در گذشته خودروهای زیادی تولید کرد و به کشورهای خلیج فارس صادر نموده است. قدرت موتور، شاسی، تسمه، فیلترها و… با آلیاژهای بسیار قوی و محکم تولید شده است.

این کشنده به شکلی ساخته شده است که مصرف سوخت آن بسیار کم باشد، مهندسان و صنعتگران ایرانی که نیروهای بسیار خلاقی هستند، با امکانات و تجهیزات توانستند مصرف سوخت را پایین بیاورند،  کشنده دیما با توجه به شرایط اقلیمی تولید شده است و در مقایسه با ماشین های سنگین اروپایی توانسته است امکانات و کیفیت خوبی را به رانندگان ارائه نماید.

ورود خودروهای جدید ‌نه تنها به ناوگان داخلی کشور کمک می کند، بلکه در رفع آلایندگی هوا و به محیط زیست نیز کمک می کند.

شرکت مایان توانست در این شرایط سخت و حساس و با امکانات و تجهیزات کشور به ناوگان داخلی کشور کمک بزرگی کند و کشور را از سردرگمی در ترانزیت نجات دهد و رانندگانی که درگیر خودرو های قدیمی و پر حادثه بودند را از این وضعیت نجات دهد.

این ماشین کاملاً متناسب با شرایط کشور تولید شده است و شرکت مایان توانست تمام انتظارات رانندگان عزیز را در این ماشین ارائه نماید.

شرکت مایان پس از تولید خودروهای گذشته و کسب تجربه از آن ماشین ها دست به خلاقیت جدید زد.  این ماشین ، جدیدترین تولیدی شرکت مایان و مجهز به شش سیلندر و قدرت چهارصد و نود اسب بخار می باشد.

در مورد جعبه دنده ماشین، باید گفت که این جعبه مجهز به  نوع  zf  است، پس می‌توان گفت که قدرت موتور کشنده دیما توانایی حمل وزن چهل و چهار هزار کیلوگرم را دارد.

وزن ناخالص این ماشین هجده هزار کیلوگرم است و وزن کل شاسی به هفت هزار و چهارصد کیلوگرم می رسد.

استاندارد آلایندگی کشنده دیما یورو هفت است.

مخزن سوخت هزار و دویست لیتر جا می گیرد، مجهز به دوازده دنده جلو و دو دنده عقب می باشد، ترمز این ماشین مجهز به ای بی اس و فرمان ماشین هیدرولیک است. شرکت خودروسازی مایان در اطلاعیه‌ای از رانندگان پایه یک دعوت کرد، تا جهت ثبت نام به این شرکت مراجعه نمایند، ثبت نام، تا پر شدن ظرفیت ادامه دارد، طبق بخشنامه شرکت مایان تحویل خودرو، سی تا نود روز طول می‌کشد و همچنین برای کسانی که قصد خرید نقدی را دارند به صورت تخفیف ویژه معامله خواهد شد.

شرکت مایان در اطلاعیه جدید قیمت کشنده دیما را اعلام کرد، ضمن اینکه در اطلاعیه های بعدی ممکن است قیمت این خودرو دچار نوسانات شود.

شرکت مایان که تولید آن در شهر قزوین است، توانست در این شرایط سخت و دشوار شگفتی آفرین باشد.

دولت ایران بر اساس حمایت از تولیدات داخلی و بخاطر کاریابی جوانان از شرکت تولیدکننده کشنده دیما حمایت می کند.

شرکت تولیدکننده کشنده دیما در اطلاعیه ای اعلام کرده است که کامیون و اتوبوس های جدید نیز، تولید خواهد کرد.

قطعات کشنده دیما

قطعات کشنده دیما

در جهت مبارزه با تحریم اقتصادی و دور زدن تحریم، شرکت دیما سعی کرده است که قطعات این ماشین را از شرکت های تولیدی قطعات داخلی خریداری نماید، اگر قطعات ایرانی با آلیاژهای قوی ساخته شوند، قطعا از قطعات خارجی بهتر خواهند بود، شرکت مایان باید بتواند رضایتمندی رانندگان را جلب نماید، اتفاقا فرصت بسیار خوبی است تا به رانندگان نشان داده شود، که تولیدات داخلی مورد اطمینان است، قطعا رانندگان به دنبال این هستند که ماشینی خریداری نمایند که بتواند رضایتمندی آنان را جلب نماید. رانندگان عزیز، سالها از تولیدات خارجی ضرر و زیان دیده اند، لذا فرصت خوبی است که، شرکت‌های داخلی، حسن نیت خود را به مشتریان خود ثابت نمایند و به آنها بفهمانند که تولیدات داخلی نه تنها از تولیدات خارجی بهتر است،  بلکه از تولیدات خارجی نیز بسیار با کیفیت و قدرتمند تر و مستحکم تر  و با آلیاژهای بسیار قوی فلزی ساخته شده است. امروزه برای دفاع از تولیدات داخلی یک عزم راسخ نیازمند است.

این مطلب را نیز بخوانید!  کشنده اکسور | بررسی و مشخصات فنی

معایب کشنده دیما

مزایا و معایب کشنده دیما

امروزه هیچ ماشینی نمی یابید که بتوان گفت به طور مطلق بدون عیب و نقص است و می‌تواند رانندگان را به طور مطلق و تا سال‌ها راضی و آنها را از تعویض قطعات مصون نگه دارد و آنها دیگر چیزی به نام تعویض قطعات نخواهند داشت، به هر حال اینگونه گفته ها گزافه گویی است، اما رانندگان از کارشناسان و متخصصین و اعضای هیئت علمی رشته مکانیک و رشته گرافیک این انتظار را دارند، که قطعاتی تولید نمایند که کشنده دیما را در برابر فشار و سنگینی بار و در سربالایی ها و سرپایینی ها و پیچ و خم های جاده‌ای و جاده های ناهموار محکم و قوی مصون نگه دارد. امروزه این ظرفیت برای تولید کنندگان مهیاست، هر چند که کشور ما سال ها با عوارضی چون تحریم روبرو است، اما اتفاقاً این فرصت خوبی هست،  که متکی به تولیدات داخلی باشیم، رانندگان عزیز سال ها مشکلات ماشین ها و قطعات خارجی را لمس کرده‌اند و برای همه ثابت شده است که تولیدات خارجی و قطعات ماشین های خارجی در برابر فشار بار بسیار ضعیف هستند و هر چند یکبار باید قطعات تعویض شود. امروزه کشنده دیما برای نجات از این مشکل ظهور کرده است و رانندگان عزیز هم از این تولید، استقبال می کنند.

قطعات ایرانی ارزان تر هستند، زیرا که هزینه حمل بار بر آنها افزوده نمی شود، قطعات از تولید به مصرف است، تولید کنندگان محترم این وضعیت را به فال نیک بگیرند و در جهت رضایت رانندگان گام بردارند.

قیمت و خرید و فروش کشنده دیما

شرکت مایان در مورد این ماشین و قیمت آن در سایت خود اطلاعات متنوعی را اعلام نموده است،  هر چند که ممکن است نوساناتی در قیمت به وجود بیاید، قطعات کشنده دیما ایرانی است، اما بعید نیست که آلیاژهای این قطعات ترکیبی از تولیدات داخلی و خارجی باشند، پس نباید منکر این باشیم که حتی اگر تولیدات، داخلی باشند، اما تاثیرات نرخ ارز و تورم بر آن ها نیز تأثیرگذار خواهند بود.

تولیدات داخلی بسیار ارزانتر از قطعات خارجی است و گاهی کیفیت تولیدات داخلی از کیفیت تولیدات خارجی بسیار بالاتر است، البته این موضوع در همه جا صدق نمی کند، به خاطر اینکه تولیدات داخلی نوپا است و ممکن است گاهاً کیفیت تولیدات خارجی از کیفیت تولیدات داخلی، کمی متفاوت تر باشد،  به هر حال ما که ایرانی هستیم وظیفه داریم در جهت حمایت از تولیدات داخلی گام برداریم.

خرید و فروش این ماشین باید از نمایندگی های مجاز شرکت تولید کننده باشد. شرکت تولید کننده در شهر قزوین است. از طرفی هم نباید دلالان و سودجویان و واسطه‌گران بین مصرف کننده و تولیدکننده قرار داده شوند، رانندگان عزیز باید به نمایندگی های تولید کننده شرکت مایان مراجعه نموده و از آنها خریداری نمایند، فروش این ماشین به صورت نقدی و اقساطی است و در هر کدام از شرایط، تحویل این ماشین فوری خواهد بود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *